Yıllar boyunca kullanılan radyatörlerin belirli periyotlarda temizlenmesi gerekmektedir.Temizlenmeyen radyatörler yani petekler belirli bir süre sonunda verimli olarak ısıyı aktarmamaktadır.Tüketiciler ise bu sorunun kombiden kaynaklandığını düşünüp kombinin ısı miktarını artırmaktadırlar.Isı ayarı yükseltilen kombi ise daha fazla çalışmakta sonuç olarakta yüksek doğalgaz faturasına neden olmaktadır.

Detaya girmek gerekirse asıl kirlilk peteklerden ziyade kalorifer tesisatında  oluşmaktadır.Plastik borulardan oluşan kalorifer tesisatının içi zamanla pislik,çamur ve kireç gibi etmenlerle tıkanmaktadır.Kombi merkez uzman ekipleriyle tesisat ve petek temizliğini yapmaktadır.

Petek Temizleme  Nasıl Yapılır?

1. Tesisat temizliği yapılacak noktada öncelikle tesisat, vanalar, kombi ve petekler gözden geçirilir. Kaçak veya tamir gerektiren işlem varsa yapılır.

2.Gerekli kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme makinasının tesisata monte edilmesi için gerekli mekan belirlenir. Genellikle banyo veya mutfakta ya da balkonda bulunan kollektör, radyatör veya havlupan sökülür.

3.Gider için gerekli olan lavabo, tuvalet ya da wc gibi yerler tercih edilir. 10–15 metre uzunluğunda gider hortumlarımız mevcuttur.

4.Verimli bir petek temizleme işleminde uygun makina ve teçhizat seçimi çok önemlidir. Basınç değeri 2 BAR’dan yüksek olan bir petek temizleme makinasının kombiye zarar verme ihtimali yüksektir. Bu hususta Kombi Merkez olarak tesisatınızın zarar görmemesi için en uygun petek temizleme makinası ve ekipmanları ile hizmet veriyoruz.

5.Temizliğin tamamlanması genellikle 1–2 saat içinde yapılmaktadır.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalıdır?

Kullanmış olduğunuz petekler tam olarak ısınmıyorsa,

musluklardan su az yada hiç gemiyorsa ve kahverengi geliyorsa,

kombinin derecesini ne kadar yükselsenizde petekler ısınmıyorsa,

kombiniz normale göre daha sesli çalışıyorsa petek temizleme zamanı gelmiştir.

Petek Temizliğinin Avantajları Nelerdir?

  • Yakıttan ciddi oranda tasarruf sağlanır.
  • Peteklerin daha hızlı ısınmasını sağlar
  • Kombinizin daha verimli çalışmasını sağlayıp yararlı ömrünü uzatır.

 

 

 

 

PETEK TEMİZLİĞİ    +      RADYATÖR PARFÜMÜ     

                                250 TL

Sayfayi faydali buldunuz mu?

Oy vermek icin yildizlara tiklayin

Ortalama puan 5 / 5. Oy sayisi 1

Henuz puan verilmemis, ilk veren siz olun!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?