Petek temizliği fiyatları 2023 – petek temizliğinin yararları

Petek temizliği, kombi sisteminin içerisinde bulunan peteğin gerektiğinde temizlenmesi gerektiği durumlar için yapılan bir işlemdir. Petek temizliği, kombinin verimli ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlamak amacıyla yapılır. Petek temizliği, kombinizin verimli ve düzgün çalışmasının anahtarıdır. Petek temizliği süreci, kombinizdeki yağ, kir ve tozların tamamen temizlenmesini içermektedir. Ayrıca, bu süreç kombinizin enerji verimliliğini ve verimli bir şekilde çalışmasını da artırır. Petek temizliği, kombinizin çalışmasına yardımcı olan fazla miktardaki gazın verimli bir şekilde yakılmasını sağlar.

Aşağıdaki adımlar, petek temizliği sürecinin nasıl yapıldığını gösterir.

Petek Temizliği Adımları:

 1. Kombi sisteminin kapatılması: Petek temizliği süreci başlamadan önce kombi sistemi kapatılmalıdır.
 2. Su ve gaz hattının kapatılması: Su ve gaz hattı da kapatılmalıdır.
 3. Petek kapağının açılması: Petek kapağı açılmalı ve içerisindeki su boşaltılmalıdır.
 4. Petek temizliği: Petek, kullanılan temizlik malzemeleriyle veya petek temizleme makinalarıyla temizlenmelidir.
 5. Petek kapağının kapatılması: Petek kapağı tekrar kapatılmalı ve su ve gaz hattı açılmalıdır.
 6. Kombi sisteminin açılması: Kombi sistemi tekrar açılmalı ve normal çalışmasına devam etmelidir.

Petek Temizliğinin Yararları

 • Enerji tasarrufu sağlar: Peteklerin tıkanması sonucu kombinin verimliliği düşer ve enerji sarfiyatı artar. Petek temizliği ile bu durum ortadan kalkar ve enerji tasarrufu sağlanır.
 • Kombinin uzun ömürlü olmasını destekler: Petek tıkanması sonucu kombi çalışma şartları bozulur ve arızalar oluşabilir. Petek temizliği ile bu durum önlenebilir ve kombinin uzun ömürlü olması desteklenir.
 • Isıtma performansını artırır: Petek tıkanması sonucu kombinin ısıtma performansı düşer. Petek temizliği ile bu durum ortadan kalkar ve ısıtma performansı artırılır.

Petek Temizliğinin Avantajları:

Petek temizliği, kombi sistemini daha verimli ve etkili hale getirmenin yanı sıra birçok avantajı da vardır. Aşağıdaki avantajlar, petek temizliğinin yapılmasının neden gerekli olduğunu gösterir:

 1. Kombi verimliliği artar: Petek temizliği yapıldığında kombinin verimliliği artar. Kombi daha etkili bir şekilde çalışır ve daha az enerji harcar.
 2. Kombi ömrü uzar: Petek temizliği yapıldığında kombinin ömrü de uzar. Kombi sistemi daha uzun bir süre verimli bir şekilde çalışır.
 3. Kombi sıcak su verimi artar: Petek temizliği yap

<h2″>Petek temizliği fiyatları

Petek temizliği fiyatları, tesisatın durumuna, büyüklüğüne, içerisindeki yapısal öğelerin sayısına ve temizliğin yapılacağı sıklığa göre değişebilir. Petek temizliği için ortalama bir fiyat aralığı 400-900 TL arasında değişebilir. Ancak, birçok faktör fiyatı etkileyebildiğinden, konkret bir fiyat belirtmek için evinizin ve tesisatın durumunun görülmesi gerekir. Kombi Merkez olarak, müşterilerimize en uygun fiyatlarla hizmet sunmayı amaçlamaktayız ve petek temizliği için de en uygun fiyat tekliflerini sunmaktayız.

Sayfayi faydali buldunuz mu?

Oy vermek icin yildizlara tiklayin

Ortalama puan 0 / 5. Oy sayisi 0

Henuz puan verilmemis, ilk veren siz olun!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?