En Tasarruflu Kombi Markaları ve Fiyatları

Bu yazımızda sizlere  en tasarruflu kombi markaları ve fiyatları hakkında ayrıca kombinizi daha tasarruflu kullanmanız için ipuçları vereceğiz umarım faydalı olur.

Günümüzde tasarrufun önemi oldukça büyüktür. Kabarık gelen doğalgaz faturaları bizleri daha tasarruflu kombilere yöneltmektedir.

Tasarruflu Kombi  Nasıl olmalıdır?

Tasarruflu kombiler az yakıt sarfedip yüksek derecede verim elde edilen kombilerdir.Yoğuşmalı kombiler aynı zamanda tasarruflu kombilerdir.

Yoğuşmalı  Kombiler Ne kadar Tasarruf sağlar?

Geleneksel kombilerde su kombinin içerisinde ısıtılıp peteklere gönderilip peteklerde devir daim yaptıktan sonra soğuyan su tekrardan kombiye gelip kombinin içinde tekrardan ısıtılıyordu.Her defasında soguk su tekrardan ısıtılırken kombide yüksek derecede enerji sarfiyatı olmaktaydı.Ancak teknolojik gelişmeler ışığında üretilen yoğuşmalı kombilerde ise kombide ısıtılan su peteklere gönderilir.peteklerde soğuyan su kombiye geldiğinde geleneksel kombilerden farklı olarak baca gazınında sıcaklıgıda devreye girer ve kombi soğuk suyu daha hızlı ısıtır.Buda kombinin daha az enerji harcamasına sebep olur.Dolayısıylada doğrudan tasarruf sağlanmaktadır.Kısaca açıklamak gerekirse yoğuşmalı kombi bacadan atılan su buharını yoğuşturup suya dönüştürür.Bu işlemden kazanılan enerjiyide mevcut sisteme katarak verim artışı sağlar.Bu şekildede %25 ile %30 oranında tasarruf sağlanır. Ayrıca yeni nesil oda termostatlarıda kullanıldığı takdirde tasarruf miktarıda artacaktır.

Tam yoğuşmalı kombilerde %110 na varan verimlilik artışı görülmektedir.Ayrıcada %30 a varan elektrik tasarrufuda sağlamaktadır.Geliştirilen yeni nesil kombi teknolojileri sayesinde daha fazla tasarruf sağlayarak yaşam konforunuzu da artırabilirsiniz.

Tasarruflu kombi markaları ve fiyatları için TIKLAYINIZ.

Yoğuşmalı Kombi Tasarruf Hesabı için TIKLAYINIZ


Sayfayi faydali buldunuz mu?

Oy vermek icin yildizlara tiklayin

Ortalama puan 2 / 5. Oy sayisi 1

Henuz puan verilmemis, ilk veren siz olun!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?