Kombi Fiyatları Neye Göre değişir?

Bu Yazımızda Sizlerin Kombi Fiyatları Neye Göre Değişir ? sorusuna cevap olarak hazırladık.Umarız Sizler için faydalı olması dileğiyle.

Günümüz itibarıyla hemen hemen doğalgazı olmayan il ve ilçemiz kalmadı.Dogalgazla tanışdıktan ve konforuna alıştıktan sonra vazgeçilmez oldu doğrusu.Her konforun bir maliyeti olduğu gibi tabi doğalgazında maliyeti vardır.Ancak bu maliyet ve dolayısıyla yüksek fatura bedelleri belimizi büker oldu açıkçası neyse daha fazla uzatmadan giriş yapalım bu yazımızda sizlere Doğalgaz tüketiminde tasarruf sağlayan yoğuşmalı kombiler hakkında bilgi vermeye çalışacağız Kombi fiyatları neye göre değişir gibi sorularınıza cevap verip kombi alırken aklınıza takılan soruları cevaplıyacagız.

Eski kombiler olan Bacalı ve Hermetik konveksiyonel kombiler yakıt tasarrufu sağlamadıkları için yüksek doğalgaz faturasına sebep olmaktadırlar.Ancak yoğuşmalı kombilerde durum farklıdır. Yoğuşma teknolojisi buharı yoğuşturan özel ısı eşanjörüyle  gizli buharlaşma ısısından yararlanarak % 110 a varan verim değeri elde edilir.Yüksek oranda yakıt tasarrufu sağlar.

 

Yogusmali kombi fiyatlarini belirleyen 3 ana faktor bulunmaktadir, bunlari kullanilan kombinin markasi, kombinin modeli ve kombinin guc kapasitesidir.

 

1-) Kombi Markasi

 

Kombi markasi kombinin fiyatlarini direk olarak etkiler. Bazi markalar tercubesi, bilinirliği, geniş servis ağı ve kalitesi geregi yuksek fiyatlar belirleyebilir. Buna karsin yeni kurulmus bir marka ya da tuketici pazarina farkli bir ulkede yeni giren markalar bilinirliginin artmasi ve insanlar tarafindan taninmasi icin diger markalara gore fiyatlarini daha uygun tutabilir.Bu noktada önemli olan kombinin alım maliyeti değil tüketim bedeli ve servis maliyetinide göz önünde bulundurmak gerekmedir.Bu yüzden bilinen güçlü firmalar tercih edilmelidir.

 

Turkiye pazarinda ECA, Demirdokum, ,Beko gibi koklu ve yerli kombi markalarimiz oldugu gibi, global pazarda yer edinmis ve Turkiye’de de faaliyet gosteren Vaillant, Daikin güvencesinde olan Airfel ve Bosch,Buderus, Protherm ve Viessmann gibi yabanci kombi markalari da mevcuttur. Satisini gerceklestirdigimiz tum markalarin kombi fiyatlari icin lutfen TIKLAYINIZ

 

2-) Kombi Modelleri

 

Kombi markasinin yaninda kombi modelleri de kombinin fiyatlarinda cok onemli bir etkendir zira her marka farkli ihtiyaclar icin farkli teknolojiler kullanarak farkli kombi modelleri gelistirip uretmektedirler.Ayrıca Aynı markanın modelleri arasındaki fiyat farkının  nedenleri ürünün içindeki malzemenin kalitesi bazı ürünlerde çelik eşanjör kullanılırken bazılarında ise aleminyum silisyum malzemesi kullanılmaktadır. Ayrıca birçok ekstra opsiyonda fiyatı artırmaktadır.

 

3-) Kombi Kapasitesi

Kombi kapasitesini etkileyen 3 temel faktör vardır. Bunlar evin metrekaresi, bulunduğu yön ve bulunduğu kattır. Ayrıca evin ısı kaybıda iyi analiz edilmelidir. Diğer bir etken ise radyatör seçiminin iyi yapılmış olmasıdır. Çünkü evi kombi değil radyatörün ısıttığı gerçeği unutulmamalıdır. Tavan yüksekliği 2.8 metre olan 150 M² ye kadar olan yerlerde 24 kw  20.000 k.Cal/h kapasiteli kombi 150 M² – 180 M² olan yerlerde 28 kw 24.000 k.Cal/h kombi ısı ihtiyacını karşılarken 180 M² ile 200 M² arasındaki yerler için 30 kw 26.000 k.Cal/h ve 250 M² üzeri yerler içinse 35 kw 31000 k.Cal/h ısı ihtiyacın sağlanmasına gerek vardır.

Kombi Fiyatları için TIKLAYINIZ

Sayfayi faydali buldunuz mu?

Oy vermek icin yildizlara tiklayin

Ortalama puan 5 / 5. Oy sayisi 1

Henuz puan verilmemis, ilk veren siz olun!

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Kombi Fiyatları Neye Göre değişir?” te bir düşünce

  1. kombi servisi diyor ki:

    Kombi Servisi 7/24 Uygun Fiyatlarla Kombi Montajı, Kombi Bakımı, Kombi Kurulum Uzman Ekip. Kombi Acil Servis, Kombi Bakımı ve Onarımı Hizmeti Vermekteyiz, Son Teknolojik Ekipmanlar. Orijinal Yedek Parça. 1 Yıl Parça Garantisi. Petek Temizliği. Kombi Arıza Servisi.

Yorumlar kapalıdır.